Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Hlavním programem firmy je výstavba nemovitostí, jejichž základ tvoří lehká ocelová konstrukce. Ideální využití pro střešní nástavby, komerční výstavbu a výstavbu rodinných domů.

POZEMKY

Mám vlastní pozemek

Pro ty, kteří stavební pozemek již mají a plánují stavbu domu. Kontaktujte nás. Rádi pro Vás zpracujeme studii usazení domu přímo do Vašeho pozemku.

Hledám vhodný pozemek

Nabídku vhodných pozemků v ČR najdete zde. Napište nám, jestli Vám nabízené pozemky nevyhovují. Rádi Vám pomůžeme s vyhledáním vhodného pozemku.


Pro ty, kteří pozemek teprve vyhledávají, jsme připravili pár rad.

Prověření pozemku na úřadech

Nejdříve je nutné ověřit, zda je pozemek pro výstavbu vašeho domu vhodný, a jestli na něm vůbec stavět lze. Toto je možné zjistit na příslušném obecním úřadu nahlédnutím do územního nebo regulačního plánu a oslovit správce inženýrských sítí, zda napříč vaším pozemkem nevedou potrubí, kabely a jiná podzemní zařízení. Na stavebním nebo pověřeném obecním úřadu si můžete vyžádat tzv. územně plánovací informaci. Ta obsahuje potřebné informace o podmínkách výstavby vašeho domu. Doporučujeme také prověřit dostupné informace z katastru nemovitostí.

Výběr lokality a cena

Při výběru lokality nás velmi výrazně ovlivňuje její cena. Nejdražší pozemky bývají v centru města, ve vilových čtvrtích, levnější pak na okraji malých obcí s nízkou vybaveností. Cenu pozemku ovlivňují také velikost a sklon parcely, orientace světových stran, možnost připojení na inženýrské sítě atd.

Velikost pozemku

Musíte mít jasno, jak velký pozemek budete potřebovat. Při stavbě standardního rodinného domu je ideální velikostí pozemek o rozloze 600 až 1000 m2. Optimálním tvarem je rovinatý čtverec nebo obdélník. Při koupi pozemku musíte znát regulativy měst a obcí určující minimální výměru stavebního pozemku a míru jeho možné zastavěnosti. Musíte vzít v úvahu např. i minimální odstupnou vzdálenost dvou sousedních staveb, vzdálenost objektu od hranice pozemku a vzdálenost od cesty. V řadové zástavbě sice existuje řada výjimek, nicméně doporučujeme vám, abyste se před koupí pozemku šli raději poradit o svém stavebním záměru na místní stavební úřad.

Svažitost pozemku

Samozřejmě, že je lepší rovinatý pozemek. Čím větší svažitost pozemku, tím je výstavba základové desky a provádění terénních úprav dražší. Je jen na Vás, pokud jste ochotni investovat více peněz do stavební úpravy pozemku. Počítejte však s tím, že výběr příliš svažitého pozemku se při výstavbě může značně prodražit.

Možnost připojení na inženýrské sítě a komunikaci

Při obhlídce stavebního pozemku se ujistěte, do jaké míry je pozemek vybaven. Zda je napojen na inženýrské sítě, popřípadě v jaké vzdálenosti je možné napojení provést. S připojováním na inženýrské sítě a komunikaci mohou vyvstat komplikace, pokud například není v lokalitě dostatečná kapacita čističky odpadních vod. V takovém případě vás vodárenská společnost může odmítnout napojit a vám nezbude, než řešit odpadní vody například jímkou na pozemku. Dále se může stát, že pozemek není napojen na komunikaci a místní obecní úřad od vás bude požadovat spoluúčast na nákladech pro vybudování této komunikace. Všechny tyto informace si předběžně zjistěte od sousedů nebo přímo od distribučních společností.

Orientace pozemku, plány budoucí výstavby v okolí

Při osobní prohlídce pozemku se podívejte, jak je pozemek situovaný, zda je dobře osluněný a jaké je na místě budoucí stavby podloží. Před koupí se zajímejte také o plány výstavby v nejbližším okolí. Tyto informace je možné vyčíst z územního plánu obce.

Vlastnictví nemovitosti, věcné břemeno

Zjistěte si, kdo je vlastníkem nemovitosti, zda není vlastníků více, případně zda na nemovitosti neváznou věcná břemena. Věcné břemeno může být sjednáno jak ve prospěch soukromé osoby (část pozemku může například díky věcnému břemenu využívat jako přístupovou cestu ke svému pozemku), tak ve prospěch státu, obce či právnických osob. Pod pozemkem může vést například kanalizační řad, ke kterému potřebuje mít provozovatel přístup v případě havárie.

Přístupová cesta

Zjistěte si, zda ke kupovanému pozemku vede příjezdová cesta a hlavně to, zda ji budete moci do budoucna bez problémů využívat. Nejčastěji přístupová cesta vede po veřejné komunikaci a v takovém případě by problém s přístupem k pozemku být neměl. Někdy se však může stát, že nepatrný kousek přístupové cesty leží na cizím pozemku, nebo jsou kolem něho nevyjasněné majetkové vztahy. V takovém případě je lepší vše vyjasnit před samotnou koupí pozemku.

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte a vyplňte následující kontaktní formulář. S odpovědí se Vám ozveme co nejdříve.